Portfolio

Tęgoborze

Pow. ogrodu – 793m2 

W tym ogrodzie motywem przewodnim stała się linia falista, która pojawia się w postaci nawierzchni oraz murków kamiennych. Główną inspiracją do stworzenia tej kompozycji była istniejąca już altana z bali drewnianych, kryta strzechą oraz fikuśne kute ogrodzenie.

Nawierzchnia w ogrodzie to kostka granitowa połączona z płytami piaskowca. Wzór w nawierzchni został zaplanowany w taki sposób aby naprowadzać na konkretne miejsca.

W projekcie pojawiają się wzdłuż ogrodzenia, donice w postaci murków kamiennych, z których „wypływa” zieleń ozdobna.

Centralnym elementem ogrodu jest spory taras w kształcie ćwierć koła, będący przedłużeniem jadalni. Okalający go murek oraz bujna zieleń dookoła stwarza przyjemne miejsce do relaksu.

Na tarasie zaprojektowano niewielki kanał wodny, do którego uchodzi woda z 3 metalowych kwiatów, zamontowanych w murku (nawiązanie do istniejącego ogrodzenia).

Kolejnym ważnym miejscem w ogrodzie jest altana, do której prowadzi falista ścieżka z nieregularnych płyt kamiennych w trawie. Altana otoczona jest zielenią wysoką i niską i stanowi akcent widokowy z okna kuchennego.

Drugi akcent pojawia się na osi okien wychodzących z salonu. Jest to niewielkie drzewo soliterowe o parasolowatej koronie podświetlone dołem oraz posadzone w ozdobnym, jasnym żwirku.

W ogrodzie zaplanowano również miejsce na warzywnik (obok altany) oraz obszerną rabatę z zielenią wysoką i niską, wśród której znajduje się kojec dla pieska.

portfolio