Portfolio

Tabaszowa

Pow. ogrodu – 5 130 m2. 

Przepiękna, rozległa działka położona na wysokim wzniesieniu, z dwóch stron otoczonym wodami pobliskiego jeziora.

Głównym założeniem w tym ogrodzie była zmiana nawierzchni frontowej.

Nowy wzór oparty jest na planie koła, powstały z połączenia kostki granitowej oraz kostki bazaltu. W tym układzie pojawiają się również płyty cięte granitowe oraz jasny żwir ozdobny. Bazalt i żwir są nawiązaniem do elewacji budynku oraz dachówki. Szary granit w tym połączeniu nadaje całości elegancji.

Wnętrze wjazdu podkreśla niski, cięty żywopłot z cisa, za którym skomponowana jest zieleń ozdobna wysoka i niska, zarazem bardzo elegancka. Charakterystycznym elementem jest łezka żwirowa, w której pomiędzy dwiema skałami rośnie ozdobne niewysokie drzewo, iluminowane dołem.

Oprócz obszernego drewnianego tarasu, będącego przedłużeniem salonu od strony południowej, istotnym elementem kompozycji jest projektowana kuchnia plenerowa z miejscem do wypoczynku.

Jest to 3 - poziomowa forma architektoniczna z otwartą zadaszoną altaną, barem, ogniskiem oraz wydzielonym w żwirze tzw. „dywanem z desek”, które służyć ma jako miejsce do spożywania posiłków. Całości dopełniać ma kanał wodny z niewielkim wodospadem. Przy kuchni letniej zaplanowano również donice z ziołami oraz piwniczkę na wino.

Nieprzypadkowo kuchnia ta mieści się akurat w tym miejscu ogrodu. Wszystkie zaprojektowane jej elementy mają kierować wzrok widza na rozległy widok jeziora z górami w dalekim planie.

portfolio