Portfolio

Gołkowice

Pow. ogrodu – 1 542 m2 

Ogród dla którego inspiracją do stworzenia kompozycji stało się jedno okrągłe okno kuchenne.

W oparciu o koło powstał cały ogród, poczynając od części reprezentacyjnej po wypoczynkową.

Nawiązaniem do kompozycji są kuliste bukszpany rożnej wielkości, których mocna forma złagodzona jest subtelnymi trawami ozdobnymi i bylinami. Kolorystyka ogrodu utrzymana w 3 podstawowych barwach: biel, fiolet i odcienie zieleni. W projekcie pojawiają się brzozy w ozdobnej odmianie, których kora podkreśla biel elewacji. 

Na nawierzchnie zastosowano kostkę granitową w części wejściowej oraz bocznej. Taras wypoczynkowy powstał z połączenia desek z drewna egzotycznego oraz ciętych płyt piaskowca ułożonych w charakterystyczny przerośnięty trawą placyk, podkreślający ideę kompozycji.

Ważnym elementem w ogrodzie jest 3 – poziomowa rabata w formie murków kamiennych zanikających w gruncie, z roślinnością ozdobną wysoką, niską i okrywową, zlokalizowana na osi widokowej z okien salonu i tarasu.

Swoje miejsce znalazł również falisty pas żwiru ozdobnego obsadzony miejscowo trawami ozdobnymi.

Przy tarasie zaprojektowana została ściana kamienna z fontanną jako element dodający dynamiki oraz stwarzający przyjemne miejsce do relaksu.

Z racji iż, cały ogród znajduje się dużo niżej niż działka sąsiada, od strony tarasu zastosowano szpaler drzew rosnących na płasko, podsadzonych zielenią ozdobną.

portfolio