Portfolio

Bystra

Pow. ogrodu - 2411 m2.

Ogród zlokalizowany w malowniczej miejscowości na terenie powiatu gorlickiego, z rozpościerającymi się dookoła rozległymi widokami łąk i wzniesień.

Koncepcja zagospodarowania ogrodu oparta jest na układzie geometrycznym z charakterystycznymi elementami stylu góralskiego, który jest nawiązaniem do domu wykonanego z bali drewnianych. W projektowany układ wpisane zostały naturalistyczne rabaty.

W projekcie wykorzystano wyłącznie naturalne materiały takie jak: kostka i płyty granitowe w kolorze szarym, żwir ozdobny typu 'Droga Mleczna' oraz drewno, w postaci elementów małej architektury oraz desek tarasowych typu 'Bangkirai'.

Cały teren podzielony został na tzw. tarasy zielone, których granice wyznaczają murki z bloczków kamiennych. Przy murkach zaplanowano zieleń ozdobną wysoką i niską. Tarasy te przecina główna ścieżka ogrodowa w formie schodów łącząca dół działki z wyżej położonym domem.

Część wjazdową stanowi rozległy podjazd z kostki granitowej z 3 miejscami postojowymi oraz wiata przejazdowa w głąb ogrodu.

Charakterystycznym elementem jest projektowany wgłębnik przed wejściem do domu, wysypany drobnym żwirem z centralnie usytuowanym niewielkim drzewem ozdobnym, iluminowanym nocą.

Kolejny akcent stanowi planowane miejsce na ognisko, w kształcie kwadratu. Zakątek ten znajduje się w narożu murku oporowego, nad którym rozpościerać się ma bujna zieleń okrywowa oraz krzewy ozdobne.

Przy ognisku znajduje się huśtawka wykonana z grubych kantówek, która jednocześnie tworzy ramę widokową dla tego fragmentu ogrodu.

Za domem zaplanowano miejsce na warzywnik oraz plac zabaw dla dzieci, w którym mieści się drewniana konstrukcja w formie statku „pływającego” po powierzchni dosyć dużej piaskownicy.

Pozostała część ogrodu za domem to w większości trawnik rekreacyjny oraz sad.

portfolio